Dlaczego haker na Twitterze użył Bitcoin zamiast Monero?

Haker Twitter zostawił kilka wiadomości w łańcuchu blokad, zauważając, że bardziej ryzykowne było użycie Bitcoin. Ale dlaczego to zrobili?

Haker na Twitterze zostawił wczoraj wiadomości Monero-centryczne w swoich transakcjach Bitcoin.
Główny opiekun Monero Riccardo Spagni dał wgląd w ten temat.
Ponad 118.000 dolarów zostało skradzionych, a śledztwo jest w toku.
Wczoraj, Twitter został naruszony i konta kilku wysoko postawionych osób, w tym Barack Obama i Joe Biden, tweeted wspólnego oszustwa Bitcoin-który prosi o Bitcoin obiecując wysłać kilka w zamian, co nie.

Sami hakerzy nie wydali żadnych publicznych oświadczeń, ale zostawili kilka wiadomości ukrytych w łańcuchu blokad. Były one w formie spersonalizowanych adresów Bitcoinów.

Razem czytali: „Podejmujesz ryzyko, gdy używasz (sic) Bitcoinu do swojej gry na Twitterze. Bitcoin jest identyfikowalny. Dlaczego nie Monero?“

Transakcje Blockchain pokazujące hakerów zostawiających wiadomość

(Źródło: Blockchain.com)
Ostatnia wiadomość jest szczególnie interesująca. Dlaczego nie Monero? Bitcoin może i jest najbardziej znaną kryptokurrency, ale jest też bardzo publiczny. Każdy może zobaczyć ruch wszystkich Bitcoinów i śledzić, gdzie przemieszczają się pieniądze, co utrudnia przestępcy ucieczkę z pieniędzmi jak gdyby.

Learn Ethereum Development, 11-tygodniowy Bootcamp Online & Certification
Rejestracja jest otwarta dla wiodącego w branży programisty Blockchain firmy ConsenSys Online Bootcamp! Pełen mentor 1 na 1, dostęp do społeczności i wiele więcej.

Razem z Dekryptem

Natomiast Monero jest prywatną kryptokur walutą znaną z maskowania informacji o portfelu i transakcjach. Dużo łatwiej byłoby pozostać w ukryciu.

„Bitcoin jest miliard razy łatwiejszy do kupienia niż Monero. Ma nazwę, która jest natychmiast rozpoznawalna, gdzie większość ludzi, którzy widzieli Tweety, nigdy nie słyszałaby o Monero“, tweetował Riccardo Spagni, znany również jako FluffyPony, który był głównym opiekunem Monero.

„Adresy Bitcoinów są znacznie krótsze od adresów Monero, co prowadzi do większej przestrzeni w Tweetach“, dodał.

Tak czy inaczej, hack odniósł spory sukces. Ofiary wysłały 12 Bitcoinów, wartych 118.000 dolarów, na adres, który od tego czasu został wysypany. Chociaż, biorąc pod uwagę skalę hackowania i miliony ludzi widzących tweety, mogło być znacznie gorzej.