BITCOIN ZA 20 TYS. DOLARÓW W NOWYM ROKU? TE DWA „WAŻNE“ WSKAŹNIKI MÓWIĄ TAK

Krótkotrwałe przejęzyczenie w ostatnich sesjach nie powstrzymało Bitcoin od spojrzenia 20.000 dolarów do końca tego roku.

Niezależna firma zajmująca się analizą finansową TradingShot napisała w swojej ostatniej analizie, że widzi, iż krypto waluta odzyskuje swój wszechczasowy poziom w 2020 roku. Agencja przytoczyła dwa techniczne rozwiązania, które podyktowały zachowanie cen Bitcoinów w ciągu ostatnich 1,5 roku, dodając, że ich walidacja do końca tego roku może popchnąć krypto walutę w kierunku 20.000 dolarów.

KONFLUENCJA BITCOINÓW

Pierwszym z tych wskaźników technicznych jest Hyperbola – długi łuk, który od czerwca 2019 roku działa jako opór Bitcoina. W tym roku krypto waluta wielokrotnie próbowała przełamać się nad strukturą krzywizny, przy czym ostatnia próba miała miejsce już 5 listopada 2020 roku.

W międzyczasie, odporność Hyperboli otrzymała dodatkową siłę od Pitchforka, drugiego wskaźnika technicznego zawierającego ciąg poziomów Fibonacciego, działającego jako wsparcie i opór podczas trendu wzrostowego Bitcoina. Poniższy wykres przedstawia dwa ustawienia działające w trybie unison.

Powyższa struktura wykresu ilustruje sekwencję identycznych fraktali wewnątrz układu wideł podziałowych. Wskaźnik techniczny przedstawia ukośne poziomy Fibonacciego, od huśtawki o wysokości 13.880$ do huśtawki o wysokości 3.850$. Poziomy te podyktowane są średnioterminowymi podporami i oporami Bitcoin’a przy jednoczesnym zachowaniu kryptokurcji w celu sprawdzenia oporu Hyperboli.

TradingShot zaoferował konfigurację handlową:

„Każdy kontakt z tą Hyperbolą (nawet marginalny chybienie) kończył się wycofaniem, które wynosiło od 0.236 Fib do zaledwie 0.618 Fib (nie licząc topnienia COVID 07 – 12 marca, które nie jest techniczne). Linia trendu, na którą musimy zwracać uwagę, to kąt 40° od każdego dna“.

„Kiedy to się załamie, cena się cofnie. To może mieć miejsce nad Hyperbolą i 0,236 Pitchfork Fib, więc bądźcie gotowi do jej zastosowania“, dodał.

DOLEWKA ZA $20K

Zestaw parabola-pitchfork przewiduje, że Bitcoin może przejść krótkotrwałą korektę z poziomów powyżej 15.000 dolarów do zaledwie 12.100 dolarów (poziom 0,618 Fib). Ale stamtąd krypto waluta mogłaby znów dążyć do trendu wzrostowego, utrzymując swój dolny pułap cenowy powyżej „linii trendu 40°“.

Rozmach byka – znów – spodziewa się wyczerpania w pobliżu paraboli. Tylko tym razem krzywa znajduje się blisko poziomu 20.000$.

TradingShot podniósł swoją byczą perspektywę Bitcoina, również w oparciu o odczyt jego wskaźnika względnej siły. Wskaźnik cena-momentum czyni wyższe wyży za każdym razem, gdy Bitcoin dotknie poziomu 0.236 Fib.

„Mamy wrażenie, że jeśli 0,236 Fib pęknie, RSI ma wystarczającą siłę, aby pozwolić na przejście do ATH (20,000 dolarów) przed początkiem 2021 roku“.

Bitcoin handlował blisko $15,500 w czasie tego pisania.